Otrzymaliśmy korespondencję od Lecha Wałęsy. Tekst, pisany typowym dla niego, niezbyt zrozumiałym stylem, rozwlekły, przegadany i buńczuczny, stanowi odpowiedzi na pytania internautów. My jednak ani pytań nie zadawaliśmy, ani kontaktu z Lechem Wałęsą nie szukamy.

Tekstu nie poprawiamy, zamieszczamy go w formie, w jakiej go otrzymaliśmy. Interesujące są w tej wypowiedzi Wałęsy jego pogróżki pod adresem autora filmu "Plusy dodatnie, plusy ujemne", jak i innych osób, a także odniesienia do sprawy "Bolka".

Wałęsa dał Ci wolność od komunizmu...

– twierdzi Lech Wałęsa

Proszę wybaczyć że nie zawsze odpowiadam , ale chętnych do rozmów w każdym momencie jest parę tysięcy osób .,nie wyrabiam choć bardzo się staram . jeśli masz pomysł jak odpowiedzieć wszystkim to podpowiedz mi a ja postaram się wykonać napisał Lechu !TY masz naprawdę rację Tego chorego człowieka trzeba jak najszybciej odsunąć z funkcji Prezydenta .On jest naprawdę chory .Młoda mamuśka cały czas go przestawia, poprawia i. popycha , nosi za nim kanapki, czyści mu jego za małe ubranko Nosi za małe koszule albo tak szybko tyje Jego ludzie cały czas przed kamerami ciągle go popychają i ustawiają .Nie wie co podpisuje , np . niezgodna z konstytucją nominacja Kruk, medal dla Jaruzelskiego ,a jutro sprzeda nas Putinowi z 1 rubla .Chodzi w brudnych, niewypastowanych butach .Nie umie składać zdań po polsku , ani mówić po polsku .To jest po prostu skandal .A przede wszystkim jego wypowiedzi świadczą zdecydowanie , ze nie jest to prezydent wszystkich Polaków , lecz prezydent PiS-u , Rozmowa z internautami wybrane najciekawsze fragmenty .
002-Staram się z tysięcy respondentów wybrać najbardziej ciekawe problemy i na nie odpowiadać nie jestem wstanie każdemu z osobna odpowiedzieć przepraszam .W taki sposób odpowiedziałem 50 000 osobą w ciągu miesiąca Będę poprawiał wymianę myśli między nami Pozdrawiam . L .Wałęsa
Na Adresy :: skype 1980 :: e-mail lwprezydent@wp.pl ::
002-Przepraszania-Sąd nakazuje pozwanemu Lechowi Kaczyńskiemu, aby w terminie jednego miesiąca od daty uprawomocnienia się wyroku zamieścił na własny koszt dwukrotnie dzień po dniu w Radiu Zet pomiędzy godzinami 08.00 a 09.00 oraz jednokrotnie na pierwszej, drugiej lub trzeciej stronie głównego wydania "Gazety Wyborczej" w ramce o rozmiarach nie mniejszej niż 15 na 7 cm czcionką o wielkości co najmniej 15 punktów oświadczeń o następującej treści: W dniu 18 czerwca 2001 r. podczas wywiadu emitowanego przez Radio Zet oświadczyłem, że mój brat Jarosław Kaczyński "powiedział prawdę" mówiąc w filmie nadanym poprzedniego dnia przez TVP, że Lech Wałęsa dopuszczał się przestępstw. Oświadczeniem tym stanowiącym oczywistą nieprawdę naruszyłem dobre imię oraz godność osobistą Lecha Wałęsy. Niniejszym oświadczeniem przepraszam Lecha Wałęsę za naruszenie jego dóbr osobistych i odwołuję ~o, co o Nim wówczas powiedziałem
Lech Kaczyński",
Sąd nakazał pozwanemu Wyszkowskiemu .
Wyszkowski ma na własny koszt w ciągu 30 dni po uprawomocnieniu się wyroku odwołać zarzuty o agenturalności i przeprosić Wałęsę w lokalnym programie informacyjnym w TVP i głównym wydaniu "Faktów" w TVN. Sąd uznał, że przeprosiny mają mieć następująca formę: "W dniu 16 listopada 2005 r. w programach informacyjnych +Panorama+ 2 Programu TVP i w programie 'Fakty' w Telewizji TVN wyemitowano moje oświadczenie, iż powód Lech Wałęsa w latach 70. ub. stulecia współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa oraz pobierał za to pieniądze. Oświadczam, że stanowiło to oczywistą nieprawdę i naruszało godność osobistą oraz dobre imię Lecha Wałęsy, wobec tego ja Krzysztof Wyszkowski odwołuję je w całości i przepraszam Lecha Wałęsę za naruszenie jego dóbr osobistych".
Sąd uznał ponadto, że Wyszkowski, który uporczywie, konsekwentnie i publicznie dyskredytuje Wałęsę zarzucając mu "brak kwalifikacji moralnych niezbędnych osobie pełniącej funkcje publiczne" ma wpłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Szpitala Dziecięcego w Gdańsku-Oliwie. Ma też przekazać Wałęsie prawie trzy tys. zł z tytułu zwrotu kosztów procesu.
003----------Komentarz do filmu Plusy dodatnie i plusy ujemne]---
Ten nikczemny film od początku do końca oparty na paszkwilach, kłamstwie, podrobionych dokumentach, to była od początku i dziś prowokacja tchórzy, to jest kryminał, ostrzegałem i dawałem dowody.A teraz to będzie kosztowało Miljon euro na wstępie;za zniesławienie i godzenie w godność L Wałęsy.Szukam adresów tych bohaterów, co uruchomili to g…... Proszę o dane do sprawy Sądowej..Każdą sprawę z tej tematyki wygram , to jest tak oczywiste. Nigdy nie dałem się pokonać SB i nigdy nie współpracowałem zdradziecko z kimkolwiek, Podjąłem walkę z komunizmem i doprowadziłem do końca, podjąłem walkę z sowietami i ich wyprowadziłem z Ojczyzny.Proszę się zgłaszać tchórze nikczemni zmierzę się z Wami .Czekam . Pozdrawiam .Lech Wałęsa.
004-Dość żartów Marszałku Borusewicz [Komentarz do cwaniackiej publicznej wypowiedzi Marszałka] Kolego Borusewicz przelicz sobie ile razy podkopywałeś podemną ?ile razy niszczyłeś mi trafną koncepcje walki ?.Przeprosiłeś mnie w prawdzie , uznając moją rację .,Ok.,OK. ale znów mędrkujesz , kiedy Macierewicz , Wyszkowskiego i jego grupa wyciągnęła jakieś fragmenty dokumentów przez SB stronę z fabrykowane w pobliżu prawdy . Ty znów mylnie interpretujesz . Jeśli tak to i ja Ci wyciągnę , choć nie zamierzałem Twoją współpraca z SB nazywasz że to oni z Tobą współpracowali jak Hodysz , drugiego SB nazwiska nie pamiętam nie żartuj Sobie . SB w tamtym czasie Twoimi agentami i przypomnij Sobie mieliśmy w opozycji uzgodnienie nie ma dobrych SB i nikt nie może próbować kontaktów z nimi .a jeszcze współpraca z agentem z NRD .Ty złamałeś zasady i dałeś się podejść , ja nigdy nie atakowałem Ciebie i nie wyciągałem niczego , ale za dużo Sobie pozwalasz nie zapominaj , że to nie wszystko .Walczyłem jak potrafiłem nie dałem się złamać , anin podejść i doprowadziłem mimo wielu przeszkód i nawet z Twojej strony do zwycięstwa .Chyba nie masz wątpliwości , przecież nie Ty , czy Macierewicz , czy Wyszkowski czy Walentynowicz kierowała tą walką tylko i tylko Ja . Uznaj wreszcie to i przestań powiększać swoją rolę i nie nadeptuj mi na odciski, bo zastosuje Stary Testament .
004-Wielu narzeka na Kraj i wiele pretensji przypisuje mnie LW ;tak na poważnie .Komunizm upadł i nawet komuniści nie mają wątpliwości , w prawdzie mógł jeszcze trwać ;jak na Kubie czy Korei , wszystko mogło być na przydziałowe kartki ,od chleba , do samochodu . Grzeczni co 20 lat mogli by bon na wykupienie dostać .Problem w tamtym czasie polegał na tym jak od tego odejść bez krwi .Wziąłem na siebie ciężar tamtego przewodzenia i to się dało kompromisem bez walki osiągnęliśmy . Całość została przekazana narodowi z hasłem bieżcie sprawy w swoje ręce .Więcej i lepiej nie dało się osiągnąć .Nie było żadnej zdrady , czy handlu z mojej strony i tego pilnowałem wraz z uczestniczącymi księżmi przy okrągłym stole .Przewidując obecne brednie i podważania nie zgodziłem się usiąść bez udziału księży jako gwarantów tej gry .Była zdecydowana choć chytra walka .Komuniści chcieli przy naszym ograniczonym udziale wykonać brudną robotę , gdzie narazilibyśmy się Narodowi i po utracie zaufania grzecznych zostawić a niegrzecznych odrzucić .Tak by komunizm i komuniści pozostali wraz z ZSRR i pozostałością systemową .przy lekkim remoncie .Ja natomiast klinem [Kompromisami następującymi] zamierzałem rozsadzać i wykończyć komunizm co chyba nie ma wątpliwości udało się ..Można wprawdzie było pozostawić nieuchronne odejście od komunizmu następnym pokoleniom ,ale czy Oni by sobie lepiej poradzili z nieuchronną koniecznością .bez Papieża Polaka i naszej pamięć z Wolnej Polski .
005-Ja nie jestem na urlopie tylko bardzo ciężko pracuję .Prawie zawsze na spotkaniu 2 000 ludzi naprzeciw , bardzo różnych ,od robotnika do prof., od nastolatka do staruszka .od Ukrainica do Kubańczyka od biedaka do miliardera i trzeba zainteresować głoszonymi problemami ,by zechcieli zaprosić i słono zapłacić za spotkanie . pisze inter; Wywalczył Pan dla naszego kraju demokrację, za co powinnam Panu podziękować. Dziękuję. Ale nie tego się spodziewałam. Ja już swoją walkę odbyłam w marcu 68 roku będąc na drugim roku studiów UW, strajki radomskie, gdańskie i inne, stan wojenny i ja z kraju nie wyjadę, ale serce mi pęka, jak mój jedyny syn coraz częściej powtarza mi "mamo, w tym kraju nie da się żyć".Pan Lech Kaczyński nie sprawdził się jako Prezydent Warszawy (a tu mieszkam) i również jako Prezydent kraju popełnia podstawowe błędy. To jest żenada. Jest mi wstyd .Pozdrawiam Alicja ---mnie mniej przypominam że ostrzegałem , Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawiają , a Naród wie lepiej no to mamy dziś to co mamy Jestem w gotowości , przygotowuje rozwiązania .zdążę skutecznie na czas , jeśli będzie taka potrzeba , licząc , że tym razem będę wysłuchany .
006-Lustrowanie L. Wałęsy-Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego [strona 6] --W sejfie tym znajdowały się natomiast wszystkie dokumenty jakimi MSW dysponowało w tym czasie ,a które miały świadczyć o tym ,że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB PRL .Spisu owego dokonano przy udziale zarówno Piotra Naimskiego ,jak i ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza(k.35-45 t.I akt Prok.). Sąd przesłuchał obie te osoby w charakterze świadków -w trybie art,181§lkpku• Obaj świadkowie zgodnie potwierdzili(św.Macirewicz -prot.rozprawy z dn.2.VIII.00-część tajna , św .Naimski-prot. rozprawy z 11.VIII.00-część tajna),że dołączony do akt V Ds 177/96,a okazany im protokół ,oddaje precyzyjnie zawartość sejfu Szefa UOP-u,co potwierdzili własnoręcznymi podpisami ,złożonymi wówczas na każdej stronie jego oryginału. Kompleks dotyczących tej okoliczności dowodów ,a to-zeznania obu w/w świadków ,wspomniany protokół i nadesłano na żądanie Sądu Ówczesny Minister Spraw Wewnętrznych św.Antoni Macierewicz i ówczesny Szef Urzędu Ochrony Państwa św.Piotr Naimski w momencie sporządzania tzw."listy Macierewicza" dysponowali w jej części dotyczącej ówczesnego Prezydenta Lecha Wałęsy,,,,, ,tylko i wyłącznie nieŹwiadomego pochodzenia kserokopiami ...
Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego [ strona 14]
prawdziwości składanych przez nie oświadczeń w tym przedmiocie.Co więcej zaś stwierdził, że w postępowaniu lustracyjnym stosuje się domniemanie prawdziwości oświadczeń co oznacza nie tylko to,że kontrolowane przez Sąd będą tylko oświadczenia,których prawdziwość budzi wątpliwości,lecz także i to,że jak długo prawomocne orzeczenie sądu nie ustali,iż złożone oświadczenie jest niezgodne z prawdą,nikt nie ma prawa jego prawdziwości podważać. Z kolei w wyroku z 10 listopada 1998 r.Trybunał Konstytucyjn stwierdził,że zgodna z konstytucją RP wykładnia pojęcia
Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego [str 18]
Jak już wspomniano powyżej zarówno z obiektywnego dokumentu jakim jest" protokół" z otwarcia sejfu Szefa UOP-u z 5/5.VI.1992r., jak i zeznań przesłuchanych na tę okoliczność świadków wynika, że w tym okresie UOP nie dysponował jakimkolwiek dowodem pierwotnym pochodzącym od Lecha Wałesy i od t.w."Bolek ".Z zeznań św .Żaczka i sporządzonej przez niego analizy(k.63-83) wynika ,że już w 1982 r. ówczesne MSW nie dysponowało takimi dowodami. Potwierdza to ,zdaniem Sądu dokument w postaci odręcznie sporządzonego w dn.9.V.1985 r. przez mjr . Stylińskiego inspektora Wydz .II Biura Studiów Slużby Bezpieczeństwa MSW "Uzupełnienia - oświadczenia sposób jednoznaczny i nie pozostawiający wątpliwości wynika z niego ,że ówczesne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dążyło do skompromitowania Lecha Wałęsy , przy wykorzystaniu wszelkich możliwych środków nie tylko w Polsce , ale i za granicą .Jest przecież oczywiste, że gdyby dysponowało oryginalnymi materiałami wskazującymi na jego współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa , to zostałyby one wykorzystane. Ponieważ nie dysponowało nimi przeprowadzona został pod kierownictwem ówczesnego Wiceministra SW Władysława Ciastonia szeroko zakrojona operacja-jako jedna z wielu -fałszowania dokumentów mających świadczyć , że Lech Wałęsa 10 lat wstecz współpracował ze SB w PRL. Sporządzone w jej toku pokwitowania odbioru pieniędzy i donosów podŹpisanych "Bolek" rozprowadzono w Polsce i za granicę m.in.przy pomocy fikcyjnej organizacji "OKO".z tego źródła pochodzą kserokopie obu pokwitowań i "doniesienia" którymi dysponuje Sąd ( vide ulotka sygnowana Mieszko 11- k.3019-3020 t.XV~),z tego też źródła pochodzą prawdopodobnie kserokopie dokumentów jakie znajdowały się w sejfie szefa UOP-u w czerwcu 1992 r.,a będące rzekomymi informacjami spisanymi przez funkcjonariuszy SB z rzekomych doniesień t.w."Bolek". Dla wniosków powyższych znaczenie mają nadto wspomniane powyżej informacje t.w."Maciej" i OK.O."Władek",a zwłaszcza zamieszczone na nich adnotacje funkcjonariusza SB .
Lech Wałęsa złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Co więcej ,można w oparciu o całokształt zgromadzonych w sprawie materiałów operacyjnych, archiwalnych i innych dokumentów ( art.31 ustawy) stwierdzić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością,że nie istniały, pierwotne dokumenty potwierdzające że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem byłej Służby Bezpiecze6stwa PRL.
Z tych wszystkich przyczyn Sąd Apelacyjny w Warszawie rozstrzygnął jak w orzeczeniu.

Pieczęć okrągła

1-Jak myślisz, kto kierował w 1980r. walką, NKWD ,SB ,MOSAD ,CJA ; kto decydował o podziale zadań, kto podejmował decyzje? Czy samo się poukładało? Czy nieistniejąca demokracja . Po stronie komunistów był represyjny aparat państwa Sztab antykryzysowy , stosujący metody z prowokacją włącznie, milicja, wojsko, ZOMO, agenci infiltrujący nasze szeregi. Wszystkie decyzje najważniejsze w każdej sprawie należały do mnie - są na to świadkowie i dowody. Wszystko szło dobrze dopóki ten model funkcjonował. Zwycięstwo „Solidarność” przekazałem Narodowi i demokracji, a Naród decydował w wyborach i dokonał reszty...
2-Od samego początku musiałem walczyć na dwa fronty. Więcej sił kosztowała mnie krecia robota ludzi pokroju p. Walentynowicz i pp. Gwizdów, niż dawanie odporu komunie. Dziś znane są dokumenty ,możecie to sprawdzić. 3. Oszukanie Narodu. - Nikogo nie oszukałem. Demokracja to odpowiedzialne wybieranie, konsekwentne popieranie dla wykonania celu jest warunkiem, aby polityk mógł zrealizować swe obietnice. Mogę powiedzieć, że mnie oszukano popierając jako prezydenta, a potem nie dając koniecznego poparcia parlamentarnego Większość nie dała mi poparcia i wybrała inną opcję i Kwaśniewskiego , Moje pomysły wymagały poparcia, a ja go nie otrzymałem, reszta to już konsekwencja wybranej drogi i podatności polskich wyborców na populizm.
4. 100 milionów. - To był pomysł sprawiedliwego, równego uwłaszczenia Obywateli, hasło startu do przejęcia majątku państwowego - nie posłuchaliście, nie było zgody i poszło inaczej, dziś mówicie, że cwaniacy ograbili. Tak za waszym przyzwoleniem Proponowałem inaczej .
5. Bieżcie sprawy Polski w swoje ręce. - Tak to moje hasło odpowiedzialności za Polskę, wolności i samorządności. Wzięliście i co, teraz do mnie są pretensje? A za co? Czy to ja miałem sam, z moją Danuśką , za wszystkich wszystko załatwić, w każdym miejscu w Polsce, w każdej wiosce i mieście? Byłem w stanie zrobić więcej z Wami w systemie prezydenckim, ale czy dostałem taką możliwość?
6. Kiedy mówię ja. - Gdy mówię, że obaliłem komunizm to jasne, że nie sam. To przede wszystkim ludzie, robotnicy, Naród, ale ja zostałem przez nich wyznaczony do przewodzenia. Warto sprawdzić, że dopóki mnie słuchali i popierali, szliśmy od sukcesu do sukcesu, ale potem ludzie dali się zwieść propagandzie z jednej i drugiej strony i wiele szans przepadło.
7-. Zrujnowałem Polskę. - Można takie absurdy opowiadać W sztafecie pokoleń poprzednie pokolenie przekazało nam kraj zniewolony ze stacjonującą armią radziecką. Nasze pokolenie to zakończyło, ale zmiany komunistyczne zaszły tak daleko, że przebudowa w tych warunkach jest tak ciężka i droga. Nie było i nie ma pytania czy to trzeba zrobić, jest pytanie czy można było mądrzej czy można było sprawiedliwiej i czy można było szybciej? Odpowiedź: demokracja zdecydowała. Można bez sensu ubliżać, ale to tylko bezradność, nienawiść i zazdrość. Dlatego na takie głosy nie będę odpowiadał.
09-. Druga Japonia. - To odpowiedź moja publiczna na pytanie „dokąd zmierzacie?” zadane przez dziennikarza w dniu 16 sierpnia 1980 roku. Odpowiedziałem - to było przesłanie do całego świata - tu zaczyna się koniec komunizmu, przygotujcie się, traktujcie to poważnie. Czy można było bardziej zwięźle odpowiedzieć Nie mogłem podać nazwy innego kraju - kto chciał i miał trochę intelektu zrozumiał, ale wielu do dziś nie rozumie.
10. Stan wojenny. - To największa zbrodnia, zabrała nam czas, rozbiła i skłóciła Naród, na długo zabito w nas nadzieję, właściwie ziszczono wtedy ostatecznie Solidarność Narodu, złamano wielu najaktywniejszych, spowodowano naciskami emigrację tysięcy obywateli. Ta rana długo będzie krwawić i właściwie nie można tej krzywdy odrobić. Wiele z tego, co dziś się dzieje jest pokłosiem zbrodni stanu wojennego. Postkomuniści niszczyli i niszczą nadal nasz kraj , by udowodnić, że nie warto było być wolnymi, by udowodnić, że Polak nie potrafi być wolnym i sam się rządzić.
11. Okrągły stół. - To jeden z elementów łańcucha zdarzeń, jedno z ogniw. Ze strategicznego punktu widzenia podobne do obalenia muru Berlińskiego. Były bardziej decydujące punkty o znaczeniu historycznym niż ten, ale wielu akurat do niego się będzie odnosić. Tylko etapami, krok po kroku, można było podejść komunistów i z nimi zwyciężyć. Każde z ogniw ma znaczenie dla całego łańcucha, więc gdyby nie "okrągły stół" nie byłoby wolności wypowiedzi, a komunizm mógł jeszcze trwać, co pokazuje Kuba czy Korea Północna.
13. Prezydentura Wałęsy. - Gdybym nie został Prezydentem to zdobycze i wynik wyborów ‘89r. mogły się odwrócić i PRL mogłaby trwać dalej. Czy ktoś przypuszcza, że Prezydent Jaruzelski wycofałby wojska radzieckie i wstąpił do NATO, a minister spraw wewnętrznych Kiszczak i obrony narodowej Siwicki pozwoliliby na takie zmiany? Niestety koledzy z Panem Tadeuszem odmówili współpracy . Aby wygrać szanse dla Polski forsowałem moja koncepcję i to nie ja mieszałem, ale to mnie przeszkadzano i robili to zarówno postkomuniści jak i ambitni koledzy.
14. Prezydentura Wałęsy była miedzy innymi po to aby:
- Dokończyć walkę, dobić komunizm, przejąć dla demokracji MSW, MON i MSZ;
- Przekazać Narodowi pełne zwycięstwo;
- Wyprowadzić wojska sowieckie;
- Wytyczyć kierunek współpracy z Zachodem, z NATO i UE;
- Działać na rzecz umorzenia zadłużenia zagranicznego Polski;
- Poprzez odpowiednie dobieranie ludzi do spraw (metoda zderzaków) nie pozwolić na błędy -i nadużycia
15. Ocena dwóch prezydentur. - Wałęsa dał Ci wolność od komunizmu, bezpieki, Sowietów i Armii Czerwonej, wynegocjował redukcje połowy zadłużenia zagranicznego, a resztę miałeś zrobić sam dla siebie. Wielu nie potrafiło tego zrobić i szuka winnych. Kwaśniewski nie zrealizował obietnic wyborczych. Kontynuował jedynie wytyczoną przez poprzednika linię polityczną, osiągał minimum a Polska płaci tej nieudolności rachunki. Przykładem są koszty wstąpienia do Unii Europejskiej, znikome w stosunku do potencjalnych możliwości środki pomocowe dla Polski, kolejnym chociażby częste, w tym ostatnia, wizyty w USA i brak ich efektów dla Polski. Budowanie urzędu pustych gestów i braku wymiernych osiągnięć, w sprawach wewnętrznych mnożenie koszów funkcjonowania dworu i urzędu, politycznej bierności i ceremoniału. Czy przyjdzie czas na rozliczenie? Prezydenturę zdobył w dużej mierze intrygą i niedotrzymaniem uzgodnień sztabów wyborczych. Czemu jest w polskiej polityce miejsce dla cynicznych graczy którzy zawsze chcą być na górze, za wszelką cenę, są gotowi sprzedać się każdemu, kto zapłaci, którzy przyjmą każdą legitymację partyjną - czerwoną, czarną czy brunatną? Polskie problemy pochodzą w dużej mierze z takich postaw. Postuluje analizę kosztów urzędu Prezydenta RP i zadań konstytucyjnych w ostatnim 15-leciu.
16. Wyprowadzenie wojsk radzieckich. - Umowy międzynarodowe negocjuje rząd, prezydent jedynie je podpisuje. Ja jechałem do Moskwy podpisać traktat, który nie gwarantował nam wyprowadzenia wojsk obcych z Polski. Warunkiem wycofania wojsk było podpisanie traktatu. Gdybym nie dokonał zmian w tekście, gdybym posłuchał Olszewskiego negocjacje trwały by do dziś. Olszewski albo był głupcem politycznym, albo zdrajcą. - to jest zupełnie jasne… 17.Premiera Olszewskiego wycofanie wojsk polegało na tym że wysłał do mnie do Moskwy otwarty tekst bym nie podpisywał traktatu przez rząd Olszewskiego wynegocjowanego .i to jest jego jedyne osiągniecie w tej sprawie .i co tu powiedzieć o jego wyczynie .To fakty ,to jedyna prawda .
18.Nocna Zmiana . to fałsz , urojenia Kurskiego i popaprańców Premier Olszewski chciał pozostać przy korycie nie mając szans więc uruchomił teczki po to ,byśmy się tak podzielili , by zniszczyć mądrą lustrację ,by nie można powołać długo żadnego rządu ,to prowokator nieodpowiedzialny , tym ruchem zniszczył wszystkie struktury Państwa , nie mając i nie proponując niczego na następny dzień , miał szczęście ,że byłem ja i zapanowałem nad kretynami nieodpowiedzialnymi ,pchającymi za wszelką cenę do wojny domowej ,było bardzo blisko .Taka jest prawda o tych szaleńcach .LW
Nie było ordynacji wyborczej , nie było ustalonych terminów ,a kto i kiedy miął to zrobić kto podpisać przy paraliżu taczkowym wszystkich struktur Państwa .Pełna anarchia .
20.Obecny stan Kraju to zasługa miedzy innymi ,Walentynowicz , Gwiazdów , Wyszkowskich, O Rydzyków i wielu Wam podobnych od pierwszego dnia walki ryjących przeszkadzających . więcej szkód zrobiliście jak SB i robicie nadal .,szkoda słów i zdrowia dla Was .Dla Was można zrobić wiele z Wami nie da się nic mądrego.
21- Nigdy przed nikim nie uginam szyi można mnie zabić, ale nie > pokonać. dlatego tak wielu chciałoby, choć trochę mnie ugiąć i zemną > walczą , a o kulturę osobistą i wypowiedzi sami swoją zadbajcie. ja > stosuję, co do niektórych Stary Testament. chamowi odpowiadam po chamsku i > guzik mnie to obchodzi , co o tym sądzicie .I nikt i nic nie jest wstanie > mnie zmienić. Pozdrawiam LW 22-Ja miałem i potrafiłem pokonać komunizm i oddać sprawy w wasze ręce i tego dokonałem RESZTE WYKONALISCIE WY .PROPONOWAŁEM .System Prezydencki ,dekrety ,100 000000 i Plan marszala nowej generacji Wy daliście mi na BBWR 6% potem wybraliście Kwaśniewskiego na 10 lat i SLD.i gdzie i z czym do faktów i zachowań Pozdrawiam LW
25-Drzewo genealogiczne L .Wałęsy
Mateusz Wałęsa
|
Przybył z Francji wraz z braćmi
Na początku XIX w .do Popowa pow. Lipno -
par. Sobowo . gdzie kupił 315 mórg ziemi.
| | | |
Jan Konstanty Wincenty córki
właściciel zesłany na Sybir zesłany na Sybir
Rumunek. po 1863 r.. po 1863 r..
jeździ do potem wróci potem wrócił
kuzynów we Francji
|
Jan
Członek POW.
bywał we Francji.
roztrwonił! majątek
Żona –Glonek
| | | | | | | |
Edward Stefan Zygmunt Bolesław Izydor Stanisław 4 dzieci zmarły Jan
| | | żołnierz USA
dostał się do ur.1908 r ur.1916 -r zmarł 1981 r |
niewoli sowieckiej zmarł 16-06-1945 r | Stefan
poległ żona-Feliksa Kamińska wdowę po bracie gospodarz
zmarła 11-11-1975 F. Kamńską poślubił w Popowie
| w 1946 r
{ | | | | } --- { | | | }
Izabela Edward Stanisław Lech Tadeusz Zygmunt Wojciech
Ur.1934 ur.1937 ur.1939 ur. 29.09.43 ur. 1946 ur. 1947 1951 gospodarz
godz. 3.30 rano
elektryk
twórca i
przewodniczmy
NSZZ Solidarność
Laureat Pokojowej
Nagrody Nobla 1983
Prezydent RP. 1990
Ślub 8.1 1.1969
Żona Danuta
Bogdan –Sławomir-Przemysław-Jarosław - -Magdalena -Anna -Marja-Wiktoria -Brygida
Podpisał kopię z książki
SEKRETARZ GENERALY
Europejskiego Centrum
I Rozwoju Centrum Genealogicznej
Ewa Ważniak
26-Nie jestem żydem .
Z przykrością informuje , że dziesięć pokoleń sprawdzały , różne źródła , poza moją wiedzą i zgodą , przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej , co przyjmuję z ubolewaniem ,daję słowo ,gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny L Wałęsa Na dziś dowody mojej formalnej Polskości , sercowej nie mam wątpliwości ; 1].obrzezany nie jestem można sprawdzić 2].od zawsze jestem praktykującym katolikiem 3].Groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie , Budzeń diecezja Płock i Mokowo diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze .Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego ,ale nie dane to mi było ,szkoda przywłaszczać niczego nie będę .
27.Komunizm upadł trzeciej drogi nie było i to przebudowa w tym umysłowa [
świadomości tyle kosztuje ,mogliśmy to pozostawić naszym dzieciom czy wnukom
, pozostaje pytanie czy radzili by sobie lepiej od Nas ?
28.Za każdy z tych osiągniętych punktów [zdobyczy] [w tedy ,ale i dziś byłem
gotów położyć głowę :Warto było
a] Uzyskanie swobód obywatelskich [to że głosujemy na Kwaśniewskiego, czy
SLD to Wasze prawo , ale wolność wyboru mamy , paszporty na cały świat ]
b] Uzyskanie niepodległości [Rozwiązanie ZSRR, wycofanie wojsk okupacyjnych
z Polski i nie tylko .
c] Zmiana systemu ekonomicznego [ Komunizm definitywnie upadł , trzeciej
drogi nie było i nie ma do dziś ,a wiec kapitalizm
d] Koniec policji politycznej [UB/SB i otwarcie archiwów ] i koniec cenzury
,wolności religijne
e] NATO i Unia Europejska
f]Rozwiązanie PZPR
g]Wiele, Wiele innych osiągnięć .
Korzystanie z tych zdobyczy ,Rozłożenie kosztów przebudowy ,samo rządzenie
;tak ,ale to inna sprawa .Tu są pretensje do garbatego, że ma proste dzieci
.Pozdrawiam LW
29-Lewa noga A było tak z ta bzdurą .Demonstracje i destabilizacje robił nam w tedy OPZZ , przeszkadzali w rytmie wolnościowej pracy , rzucili gruszką we mnie .Zaproponowałem wiec spotkanie sam przeciw wszystkie z OPZZ odbyło się to spotkanie, rzeczywiście byłem sam i z toczyłem na ich terenie zwycięski bój .Wychodząc potwornie z męczony nadziałem się , jak dziś widać na podstawioną telewizję .,która zadała mi te podchwytliwe pytania .Tym spotkaniem chce pan wzmocnić lewą nogę i jeszcze takich prowokacyjnych kilka pytań , wybroniłem się nieźle , ale oni dodali swój komentarz bzdurny i wy słysząc go uwierzyliście im , a nie mnie .To chodzi do dziś .Byłem i jestem śmiertelnym wrogiem tej opcji , ale jak niektórym to udowodnić .
32.Tak chciano w pływać na dobór uczestników przy okrągłym stole i z tego powodu zerwałem rozmowy [[ była chyba trzy tygodniowa przerwa]] i zdecydowanie przy świadkach oświadczyłem ,że nikomu nie pozwolę by ustalał listę uczestników z wolnościowej strony tylko ja, oczywiście z pomocą moich kolegów dokonam tego .Żadne prośby groźby z żadnej strony nie są wstanie z mienić mojej decyzji .Tak że niech nikt nawet nie pomyśli że byłem do kupienia czy zastraszenia, to są fakty i dowody .Lech Wałęsa
33-Rodacy nie wykorzystali szansy
1-Potrzebny był system Prezydencki z dekretami- jako szybkie reagowanie na potrzeby i wyzwania
2-Potrzebny był plan Mar szala nowej generacji-by wykorzystać w skali Europy i świata potencjał tak ludzki jak i maszynowy po rozwiązaniu ZSRR i układu WARSZAWSKIEGO
3-Potrzebne było 100 mil jako sprawiedliwe uwłaszczenie i WYKSZESANIE INICJATYWY NOWYCH WŁASCICIELI Wszystko to jednak musiało być osiągnięte na drodze przyzwolenia Narodu to nie nastąpiło i tu jest cały błąd. WAŁESA 34-Wiem że nic do Ciebie nie przemawia ,ale zapamiętaj ,;że za każdy zrealizowany choć jeden z punktów warto było położyć głowę ;;nie zapominaj że większość z nich osobiście zrealizowałem .Kilka CI wyliczę ;
a]. Wycofanie Wojska sowieckiego od początku do końca moja sprawa zapewne pamiętasz
a; traktaty formalizuje rząd i po parafowaniu podpisuje Prezydent [traktat był niekorzystny
ja jechałem formalnie podpisać niekorzystny traktat .Podpisałem i czy ktokolwiek miał
wątpliwości do dziś ,kto tego dokonał może Olszewski a jak i kiedy .]
b]. Umorzenie Polskich długów ˝ tyle sobie strona Polska życzyła [kto tego dokonał]
c].Dobicie komunizmu przez strącenie gen Jaruzelskiego z prezydentury [co on by rozwiązał
układ Warszawski i w stąpił do NATO ]
d]. Wyjście do NATO i Unii Europejskiej [ to nie moja zasługa]
e].Odzyskanie możliwości działania związkowych i politycznych to chyba też moja zasługa
w dużej części .
f Możliwości zjednoczenie Niemiec .
35].Długa jest lista moich osobistych osiągnięć i wspólnych ,pokazałem pierwsze z brzegu bez dyskusyjne , a jakie są osiągnięcia Walentynowicz , Gwiazdów a może Wyszkowskiego .Od początku V kolumna nie walczyli z komuną walczyli przede wszystkim ze mną i moimi propozycjami .To przez ich krecie działanie wygrał Kwaśniewski ,przerywając realizację moich koncepcji .To SB podkładało im materiały podrobione dla walki ze mną to ich podpuszczano .są dziś znane odkryte materiały .A dziś co proponują .Nie potrafili i nie potrafią nic mądrego pozytywnego to występują międzynarodowo by nam nie pomagano by burzyć nasze działanie .Niech organizują sobie sami , niech załatwiają pieniądze a nie podkradają innym .Niech organizują obchody , ale nie wchodzą na moje pole , ja na ich nie wejdę i nie będę im burzył .Ile więcej było można osiągnąć w każdej dziedzinie gdyby nie krecia robota tej kolumny. 36-Walczyłem z komuną o Wolność i demokracje wszystko to zostało osiągnięte ,reszta należy do demokracji i jej efektów .Oczywiste na dziś nie jestem zadowolony z rezultatów ,ale i ja mam tylko jeden głos i wielu przyjaciół i nieprzyjaciół .
37- Kłopotliwe wypowiedzi Lecha Wałęsy .Wielu intelektualistów i filozofów ubolewa nad językiem i zawartością wypowiedzi Lecha Wałęsy. Spotkanie z ambasadorem ZSRR jesienią 1990 roku, przepowiednie w rodzaju „niedługo Rosjanie materiały rozszczepialne będą przewozili w wózkach dziecięcych", „sto milionów dla każdego" i wiele innych sprawiają kłopoty wybitnym komentatorom naszej rzeczywistości. Zresztą sam, muszę przyznać, okroiłem pewną wypowiedź Wałęsy w trakcie kampanii wyborczej. Szybko okazało się, niesłusznie .Andrzej Drzycimski zapewne prowadzi pełną dokumentację tych kłopotliwych wypowiedzi i z czasem wyda bardzo interesującą książeczkę. Wykradnę mu jedną tylko perełkę. Są to trzy polityczne spotkania Lecha Wałęsy z ministrem spraw zagranicznych Niemiec, Genscherem .Spotkanie pierwsze. 1990 rok. Kohl ,Genscher i Wałęsa .Lech pyta, czy są przygotowani na upadek muru berlińskiego. To pytanie wprawia dostojnych gości w doskonały humor. Mówią, że. chcieliby mieć takie kłopoty .Dwa dni później kanclerz Kohl przerywa oficjalną wizytę w Polsce i leci do Berlina, gdzie właśnie mur padł .Spotkanie drugie. Jesień 1990 roku. W trakcie kampanii prezydenckiej. Genscher i Wałęsa. Hotel na Parkowej .Lech pyta Genschera , czy Niemcy są przygotowane na rozpad imperium sowieckiego. Genscher wzdycha z rozmarzeniem, a potem unosi dłoń metr nad podłogę i mówi: „Taka trawa na naszych grobach wyrośnie, zanim to nastąpi ."Spotkanie trzecie. Lato 1992 roku Genscher i prezydent Lech Wałęsa. Belweder .Minister Genscher powoli unosi filiżankę z herbatą do ust. Długo celebruje tę czynność. Potem odstawia filiżankę i z powagą i skupieniem patrzy w twarz Lecha Wałęsy. Wreszcie mówi:- Panie prezydencie ,boję się usłyszeć to, co pan za chwilę powie .Relacja Jan Purzycki reżyser filmowy Str.58
38- Internauci m/m piszą .892613 gdzie moje 2 miliony , które pan obiecał odp.; co byś z tym zrobił nie potrafisz zrozumieć pomysłu a co dopiero wydać pieniądze mądrze . 1513079 Witam Panie Prezydencie Czy Pan nie uważa, że należało by również uporządkować trochę sprawy w naszym kraju .Czy Pan jako niekwestionowany autorytet nie powinien upomnieć obecnie rządzących naszą ojczyzną, że należy "patrzeć" dalej i szerzej, a nie dbać tylko na interesy swoje i swoich partii .Pozdrawiam ..Tak trzeba by porządku w kraju , przypominam że ostrzegałem , Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawiają , a Naród wie lepiej no to mamy dziś to co mamy Jestem w gotowości , przygotowuje rozwiązania .zdążę skutecznie na czas , jeśli będzie taka potrzeba , licząc , że tym razem będę wysłuchany .Pozdrawiam .L Wałęsa .
39-Wszystko co otrzymałem tak prywatnie , jak i służbowo przekazałem bezpowrotnie na Jasną Górę byście wszyscy mogli być właścicielami tych osiągnięć .
Nagroda Nobla została złożona w części praktycznej na Jasnej Górze ; pieniądze w szpitalu Stoczniowym inne nagrody rozdysponowane na cele społeczne część udokumentowana część nie udokumentowana porządkujemy i ten temat .
Krajowa Komisja Wykonawcza Solidarność
80-856 Gdańsk,1990-12 14
O ś w i a d c z e n i e
W dniu 12-12-19:90 r. Prezydent - Elekt Lech Wałęsa przekazał obowiązki Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność na ręce V-ce Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Stefana Jurczaka i Lech Kaczyńskiego.
W związku z faktem że dotychczasowy Przewodniczący KK NSZZ Solidarność nie pobierał należnego mu wynagrodzenia i nie ciążą na Nim żadne zobowiązania majątkowe wobec Solidarności stwierdzono że nie istnieją konieczności jakichkolwiek rozliczeń .
Podpisali: Prezydent –Elekt Lech Wałęsa
V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Stefan Jurczak
V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Lech Kaczyński

W zbiorach Jasnej Góry znalazło się 847 wotów: odznaczeń, [znacznie więcej]

41-Krzysztof Adamski st . chorąży, funkcjonariusz b. SB (przydział służbowy w latach 1976-88 Lech Wałęsa inwigilacja stała ]
14 SIERPNIA nie był tajemnicą. Dwa tygodnie naprzód meldowaliśmy, że będzie strajk gdzieś w połowie sierpnia. W każdym razie po tych wydarzeniach lubelskich w lipcu 80 roku, należało się spodziewać, że w Gdańsku będzie tak samo i analizy wskazywały, że to będzie w sierpniu ..Konkretnie do tego dnia właśnie podjęliśmy Wałęsę jak zwykle z domu. On dojechał do ulicy Wałowej i jak szedł ulicą Wałową Ale jechał tramwajem prawda? - Tak, dziewiątką Czy pan był w tym tramwaju też? -Nie, ja w tym czasie jechałem samochodem .Muszę powiedzieć, że ze swej strony pracowałem precyzyjnie - cały czas podawałem do Centrali pozycję Wałęsy - na bieżąco, tak, że wszyscy na 100 proc. wiedzieli, że idzie właśnie do stoczni. A to oznaczało,, że dołączy do strajku. Chyba później w okolicach stoczni dołączył do niego Kazik Niezgoda ze Stogów, na którego mówiliśmy „Włodek", bo u nas każdy z nich miał swoje pseudo.-A Wałęsa ?-Wtedy miał pseudonim„Wół", potem po sierpniu dostojniej -„Zenit",- „Posejdon". Więc ja meldowałem o tym wszystkim," ale decyzje przeciągano do ostatniej chwili. Dopiero około 10 metrów przed murem zapada decyzja żeby go zdjąć. Był taki moment zawahania z mojej strony. Złożyło się na niego .i to, że przy płocie oczekiwali już na niego robotnicy i musiałbym działać zupełnie publicznie, otwarcie. A tego miałem dość.-Czy można było zatrzymać Wałęsę - Zdecydowanie tak. Można było go zatrzymać i nie dopuścić jeszcze w tym momencie. Ale właśnie to przeciąganie struny naszej wytrzymałości ze strony Centrali, nieliczenie się z naszą " psychiką, spowodowało nasze wzbierające zniecierpliwienie. Fizyczne możliwości uniemożliwiania mu tego skoku były. Dysponowałem dwoma radiowozami, w sumie miałem sześciu ludzi Konkretnie ja zameldowałem w tym momencie w odpowiedzi na polecenie zwinięcia go jest już za późno...
44-Ktoś pisze; MIJA WŁAŚNIE 17 ROCZNICA ZDRADY NARODOWEJ ,CZYLI MAGDALENKI I OKRĄGŁEGO STOŁU Do: Adam ,
Nieprzeciętne kretyństwo . Czy myślisz że wolność byłaby możliwa , upadek komunizmu , rozwiązanie ZSRR , Układu Warszawskiego Manhattan, KS do Hutchinson Community College (w trakcie ustalania), zjednoczenie Niemiec i jeszcze parę innych zdarzeń - bez okrągłego STOŁU. JESTEŚ W BŁĘDZIE .Opamiętaj się. To że efekty , to że rządzenie to że dochodzą do głosu nieodpowiedni , to inna sprawa , to inny problem Pozdrawiam Lech Wałęsa
52].Panie Czuma Jako jedyny sądownie udowodniłem SB i najwyższym władcą PRL podrabianie dokumentów przeciwko mnie i to też jest tu w tej masie dokumentów jako dowód i Wam wciąż mało czego mam jeszcze dokonać i co udowodnić .doprawdy już nie wiem
Przecież to są dowody w tym i innych wywiadach tej Pani i jej towarzystwa na współdziałanie Sb z Walentynowicz i jej podobnych przeciw mnie .Mnie chciano miedzy innymi tą prowokacją w internowaniu zaszantażować i złamać . Chyba nie ma wątpliwości, że i tym nie dałem się złamać ..Mnie o tym, że tak zrobią grożono wcześniej, jak na przykład w tedy ,gdy kazałem ludziom z BOR z rzucić premiera Rakowskiego ze zachodów zamiast jakichkolwiek z nimi rozmów, na które przyjechał do mnie. Tak byłem odważny i zdecydowany pewny swego .I zrobiono tą i nie tylko tą prowokacje i ona do dziś funkcjonuje u niektórych słabeuszy .I to oni na to się dali nabrać i oni w to uwierzyli . No przecież to takie są fakty i wnioski , tchórze w tedy a dziś bohaterowie .To się Wam nie mieści w głowach do tego stopnia że aż mówicie że to niemożliwe by być tak wielkim i odważnym . Tylko z takim tupetem ,charakterem mogłem poprowadzić do zwycięstwa nad komunizmem Dramat mój że nie mogłem o tym mówić a to robić i zrobić a Wam podobni nigdy tego nie zrozumiecie bo jesteście za mali w wielu wymiarach Pozdrawiam L Wałęsa .
53-Apokaliptyczny cień Lecha Wałęsy...
rozmowa z Anną Walentynowicz
Apokaliptyczny cień Lecha Wałęsy... z Anną Walentynowicz rozmawia Zbigniew K. Rogowski - Nasza Polska Fragment jednego z wielu wywiadów P.Walentynowicz gdzie ta treść przygotowana przez SB jest powtarzana , a P Walentynowicz do tego wykorzystana .W tym czasie ja byłem łamany i szantażowany miedzy innymi tą prowokacją [samotnie internowany ] .i kto tu współdziałał z SB
A jednak okazała się Pani wobec Lecha Wałęsy lojalna, bo kiedy była Pani osadzona w obozie dla internowanych w Gołdapi w 1982 roku i SB podrzuciła Pani dokumenty kompromitujące Wałęsę, Pani je zniszczyła, mimo iż nie przestała Pani go obwiniać o zdradę ideałów Sierpnia. Co się znajdowało w tych dokumentach? - Były to 4 strony maszynopisu, w których ujawniono Wałęsę jako współpracownika SB o pseudonimie "Bolek", za co otrzymywał pieniądze. Esbecy chcieli, żebym to rozgłosiła, a - w myśl ich intencji - oni mnie wtedy skompromitują jako występującą przeciw Wałęsie. Spaliłam ten esbecki maszynopis wspólnie z aktorką Haliną Mikołajską, a resztki wrzuciłyśmy do muszli klozetowej. Sprawa "Bolka" i tak wyszła na jaw, ......................
Tylko w Gdańsku agentów SB pod nazwą Bolek było 56 sztuk .Rozerwana i poniszczona dokumentacja ,przez niektórych dopasowywana i wykorzystywana ze wszystkich teczek 56 Bolków tak by , wmawiać , insynuować . Taka kombinacja stała się życiową pasją , metodą na życie i zarabianie pieniędzy . Nie przyjmują żadnych dowodów, wyroków sądu i IPN .Dodatkowo trzeba pamiętać że w przypadku LW udowodniono przekonywująco podrabianie dokumentów przez SB .Czy można ich przekonać ?raczej nie , bo oni nie chcą ,bo oni tracą istnienie .Nie mówię. ile już pieniędzy zgarnęli na tą ohydną koncepcje .
----------------------------------------------

Rozmiar: 27837 bajtów